SIWEK
Zbigniew

kandydat do Rady Miasta Drawsko Pomorskie

Okręg nr 8

Drodzy Mieszkańcy,

Nazywam się Zbigniew Siwek i mam 64 lata. Od urodzenia Drawszczanin. Jestem szczęśliwym mężem i ojcem. Wspólnie z żoną wychowaliśmy naszą córkę Marzenę. Obecnie jestem na zasłużonej emeryturze po wieloletniej pracy jako funkcjonariusz pożarnictwa. Za zasługi dla pożarnictwa zostałem odznaczony złotym, srebrnym i brązowym medalem.

W latach 1978-2001 działałem społecznie jako kierownik sekcji piłki nożnej oraz wiceprezes klubu MKS Drawa. Wielokrotnie byłem symbolicznie nagradzany za społeczną pracę na rzecz rozwoju piłki nożnej.  Działam i będę działał społecznie nadal, ponieważ lubię pomagać ludziom doświadczającym cierpienia z powodu chorób i niesprzyjającego losu.

Startuję do Rady Miasta, ponieważ chciałbym pomagać jeszcze więcej, szczególnie ludziom starszym i schorowanym. Pragnę zadbać o bezpieczeństwo najmłodszych mieszkańców, czyste miasto i uczciwe zasady finansowania zadań publicznych gminy.

Moim zdaniem, najpilniejsze zadania do zrealizowania w okręgu wyborczym nr 8 to:

·         zamontowanie sygnalizacji świetlnej na najbardziej ruchliwym skrzyżowaniu ulic Pocztowej i Piłsudskiego,

·         rozszerzenie systemu monitoringu miejskiego o ulicę Pocztową,

·         zainstalowanie poziomych ograniczników prędkości na ulicach w pobliżu szkoły w celu zwiększenia bezpieczeństwa dzieci i ludzi starszych,

·         zamontowanie koszy na śmieci, gdyż nie ma ich nigdzie, a przez to miasto jest zaśmiecane,

·         oczyszczenie rzeki Drawy na odcinku od parku Chopina do Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej.

W programie dotyczącym całego miasta Drawsko Pomorskie, chciałbym:

·         wspierać budowę Domu Seniora zapewniającego stałą opiekę pielęgnacji i wsparcie dla ludzi chorych, można to uczynić przez stworzenie warunków do inwestycji w systemie Partnerstwa Publiczno-Prywatnego,

·         opracowywać programy dla rozwoju działalności klubów sportowych w różnych dyscyplinach, ponieważ uważam, że aktywność ruchowa dzieci i młodzieży jest bardzo ważna dla rozwoju zdrowego społeczeństwa,

·         zabiegać o budowę boisk wielofunkcyjnych, nowoczesnych placów zabaw i siłowni plenerowych,

·         wspierać budowę edukacyjnych ścieżek ekologicznych i ścieżek rowerowych.

 

Drodzy Wyborcy,

Oddając na mnie głos możecie się spodziewać mojego zaangażowania i wyników. Do opracowania i realizacji powyższego planu działania podchodzę bardzo poważnie, ponieważ uważam, że my mieszkańcy musimy być traktowani bardzo poważnie.

 

21 października dokonamy wyboru. Proszę Was o oddanie głosu na moją kandydaturę dla poparcia realnego projektu Nasze Drawsko – Zainwestuj w przyszłość. Twój głos to nasza najważniejsza inwestycja.

 

Z serdecznymi pozdrowieniami,

Zbigniew Siwek

kandydat do Rady Miasta Drawsko Pomorskie

Okręg nr 8

Lista nr 17 – KWW NASZE DRAWSKO